Asystent Google idzie z pomocą

Asystent Google idzie z pomocą

Samochody Volvo zostaną w pełni zintegrowane z urządzeniami sterowanymi za pomocą Asystenta Google. Jest to wydarzenie bez precedensu, ponieważ żadna marka motoryzacyjna nie nawiązała jeszcze tak ścisłej współpracy z Google.

Asystent Google charakteryzuje się rewelacyjnymi algorytmami, które z łatwością rozpoznają ludzką mowę. Dodatkowo nie musimy rozkazywać mu głośnymi i dobitnymi rozkazami rodem z Full Metal Jacket. Rozmowa z nim jest bardziej zbliżona do dialogu, który możemy przeprowadzić po polsku, co jest rzadkością w tego typu rozwiązaniach.

Asystent Google zainstalowany na smartphonie, tablecie głośniku Google Home wykona nasze polecenia głosowe, dzięki którymi włączymy ogrzewanie w samochodzie lub otworzymy drzwi. Są to tylko propozycje początkowe, a z biegiem czasu lista dostępnych opcji będzie się wydłużać. Jednym z planowanych rozwiązań będzie możliwość zdalnego zaplanowania ładowania akumulatora.

Volvo nie zapomniało jednak o bezpieczeństwie. Możliwość otwarcia drzwi za pomocą Google może wydawać się kontrowersyjna, zatem tego typu polecenia będą realizowane po dwustopniowym procesie autoryzacji.

Tego typu funkcjami będą mogli cieszyć się posiadacze modeli Volvo z systemem infotainment opartym o oprogramowanie Android, który zostanie połączony z aplikacją Volvo Cars oraz urządzeniami posiadającymi Asystenta Google.

źródło: www.volvocars.com