Aurobay odciąży Volvo Cars

Aurobay odciąży Volvo Cars

Volvo Cars wraz z spółką-matką Geely Holding stworzyły firmę Aurobay, która przejmie obowiązki Volvo związane z produkcją silników spalinowych, skrzyni biegów i układów hybrydowych. Aurobay w świetle prawa jest samodzielną spółką joint venture i początkowo będzie współwłasnością Volvo Cars.

Tym posunięciem Volvo będzie mogło w pełni poświęcić się rozwojowi samochodów elektrycznych, które do 2030 roku mają stanowić 100% oferty. Z tego też względu Volvo przekaże nowej spółce swoją fabrykę silników w szwedzkim mieście Skövde, cały zespół badawczy oraz swoją fabrykę w Chinach.

Volvo przez najbliższe lata będzie zaopatrywane przez systemy hybrydowe wyprodukowane w Aurobay, aż do czasu całkowitej elektryfikacji oferowanych modeli. Po tej zmianie, Aurobay będzie produkowało silniki spalinowe nowej generacji dla innych marek samochodów, które wchodzą w skład grupy Geely. Mowa tutaj o Geely, Polestar, Xiali i London Taxi Company. Warto wspomnieć, że w trakcie swojego przyszłego rozwoju Aurobay planuje zaopatrywać marki spoza grupy Geely i stać się jednym z wiodących producentów niskoemisyjnych rozwiązań napędowych.

źródło: www.volvocars.com