C40 zdało testy bezpieczeństwa!

C40 zdało testy bezpieczeństwa!

Tak samo jak wszystkie poprzednie modele Volva, nowy i całkowicie elektryczny SUV C40 został przetestowany przez EURO NCAP. I tak samo jak wszystkie poprzednie modele Volva, C40 dostało pięć gwiazdek na pięć możliwych.

NCAP to europejska niezależna organizacja zajmująca się oceną bezpieczeństwa pojazdów. Działając od 1997 roku, znacznie przyczyniła się do rozwoju systemów bezpieczeństwa w samochodach osobowych. Najważniejszą częścią testów wykonywanych przez NCAP są testy zderzeniowe (ang. crash test), które są wykonywane w czterech wariantach:

  • Zderzenie czołowe
  • Zderzenie boczne
  • Zderzenie z pieszym
  • Zderzenie ze słupem

C40 otrzymało bardzo wysokie noty dzięki systemom wspomagania kierownicy oraz ochrony pasażerów, które są uznawane za jedne z najbardziej rozbudowanych w tym segmencie pojazdów, nawet w ofertach standardowych. Systemy te umożliwiają uniknięcie kolizji lub zjechania z drogi oraz utrzymać pojazd na swoim pasie ruchu.

Zawsze staramy się być liderem w dziedzinie bezpieczeństwa. Oznacza to, że we wszystkich naszych samochodach przestrzegamy surowych norm bezpieczeństwa, z których wiele pomogliśmy z biegiem czasu ustanowić jako powszechnie obowiązujące. Bez względu na to, które Volvo wybierzesz, Ty i Twoi bliscy będziecie jeździć jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku.

Malin Ekholm, szefowa Centrum Bezpieczeństwa Volvo Cars

źródło: www.volvocars.com