Całkowicie Elektryczny XC40

Już teraz w naszej ofercie!

Model XC40 Recharge jest krokiem milowym w dążeniach marki Volvo do stania się całkowicie neutralną dla klimatu. Ten kompaktowy i komfortowy SUV dąży do zaspokojenia wszelkich potrzeb kierowców, zarówno w miejskim tłoku i dalekich podróżach.


Osiągi


0–100 km/h

4,9s

Duży zasięg

418km

Ładowanie

40 min.

(10%-80% pojemności akumulatora)

Ogromna moc

408KM


Charakterystyka


Zapomnij o CO2

Staniesz się zupełnie neutralny dla planety i zatroszczysz się o przyszłość swoich bliskich. Model XC40 nie będzie obciążeniem dla środowiska.

W poszukiwaniu ciszy

Jedynymi dźwiękami jakie usłyszysz, będą szum wiatru i opon. Natomiast brak znajomego ryku silnika wynagrodzi Ci niewiarygodny moment obrotowy.

Podwójna moc

Fenomenalne osiągi XC40 Recharge tłumaczą dwa silniki elektryczne o mocy 150 kW/300 Nm. To im zawdzięczamy niezwykły komfort jazdy i płynne przyśpieszanie.


Na dalekie trasy


W kontrolowanych warunkach, akumulator XC40 Recharge o pojemności 78 kWh, pozwala na pokonanie dystansu ponad 400 km. Dodatkowo ładowanie prądem stałym o mocy do 150kW umożliwia naładowanie od 10% do 80% baterii w 40 minut, co przelicza się na 100 kilometrów na każde 10 minut ładowania. Warto wspomnieć, że specjalna usługa planowania trasy Google lub AutoNavi w porę uprzedzi Cię o konieczności ładowania i podpowie o obecności miejsc o tego przeznaczonych. 
Aby zredukować koszty ładowania poza trasą, warto ustawić ładowanie akumulatora tak aby odbywało się w godzinach nocnych, czyli w czasie niższej taryfy.


One Pedal Drive


XC40 Recharge sterowany jest tylko jednym pedałem, co umożliwia natychmiastową reakcję pojazdu na przyśpieszanie i zwalnianie. Co równie istotne, podczas hamowania energia jest dodatkowo odzyskiwana i przekazywana akumulatorowi.


Volvo bezpieczne jak zawsze


Pierwszy w pełni elektryczny model Volva przeszedł takie same testy jak inne pojazdy z silnikami benzynowymi lub diesla. XC40 Recharge przeszedł testy zderzeniowe Euro NCAP z jednym z najwyższych wyników w swojej kategorii, umacniając pozycję Volva na liście najbezpieczniejszych pojazdów na świecie.

źródło: www.volvocars.pl