Czystsze powietrze w Volvach

Do opisywanego już przez nas czujnika cząstek PM 2,5 dołączył zaawansowany system Advanced Air Cleaner, który dba o czyste powietrze w kabinach nowych modeli z serii 90 i 60.

W celu zadbania o zdrowie i bezpieczeństwo kierowców, którzy cierpią na astmę, alergię, lub mieszkają w okolicach Krakowa, Volvo Cars opracowało system filtrów, który eliminuje 99,9% pyłków roślin z powietrza w kabinie. Dzięki swojej skuteczności został wyróżniony certyfikatem produktu „przyjaznego dla osób z astmą i alergią”, przyznawanego przez niezależną instytucję Allergy Standards Limited (ASL). Co równie istotne, Advanced Air Cleaner wyłapuje aż 95% cząstek PM 2,5, oraz usuwa ponad 97% wirusów bytujących w kabinie, dzięki technologi jonizacji i filtrowania.

Wpływając na poprawę jakości powietrza w kabinach naszych aut, wpłyniemy na ograniczenie niekorzystnych dla zdrowia efektów wywołanych przez zanieczyszczenie powietrza, alergeny i pyłki. Oprócz zalet zdrowotnych, według ostatnich badań czyste powietrze wpływa także korzystnie na poziom koncentracji u kierowców.

dr. Maria Bernander, ekspertka Volvo Cars

Dodatkowo, nowy system pozwala na analizę powietrza na zewnątrz pojazdu, o czym informuje kierowcę na ekranie. Jest to usługa nie mająca precedensu w branży motoryzacyjnej.

źródło: www.volvocars.com