Dzielenie się wiedzą

Dzielenie się wiedzą

Volvo Cars otworzyło Portal Innowacji, gdzie udostępnia swoje dane i wirtualne narzędzia programistom na całym świecie. Ci mogą skorzystać z wiedzy Volvo Cars zupełnie za darmo, aby tworzyć nowe aplikacje samochodowe, które będą odpowiedzą na potrzeby, których istnienia nieraz nie jesteśmy świadomi. Dzięki temu możemy liczyć na jeszcze lepszą personalizację samochodów Volva.

Na Portalu znajdziemy między innymi Emulator, który symuluje działanie Android Automotive OS i aplikacje Google – systemów używanych w najnowszych modelach Volva. Dzięki temu programiści mogą przetestować swój program w realnych warunkach funkcjonowania pojazdu i mieć pewność, że zaspokoi potrzeby kierowców. Następnie Emulator umożliwia dodanie danej aplikacji do platformy Google Play, aby stała się dostępna dla wszystkich użytkowników. Warto tutaj dodać, że aplikacje te mogą być komercyjne jedynie na podstawie umowy między programistami a Volvo Cars, zatem istnieje szansa na pojawienie się wielu darmowych programów.

Nasze samochody stają się coraz bardziej inteligentne i lepiej połączone, a co za tym idzie, rośnie popyt na aplikacje i usługi wśród naszych klientów. Udostępniając te zasoby publicznie, wspieramy programistów w naszej firmie i poza nią oraz współpracujemy z najlepszymi z najlepszych w swoich dziedzinach.  

Henrik Green, dyrektor ds. Technologii w Volvo Cars

Dodatkowo programiści będą mieli dostęp do zasobów systemu LiDAR, który wykorzystując impulsy światła laserowego, wykrywa obiekty wokół samochodu do 250 metrów. Uważa się, że ten system jest kluczem do tworzenia i usprawniania w pełni autonomicznych pojazdów. Pierwszym modelem Volva wyposażonym w LiDAR jest XC40 Recharge, którego trójwymiarowy model również będzie dostępny do pobrania.

Ten ostatni został stworzony wspólnie z firmą Unity, specjalizującą się w technologii 3D w czasie rzeczywistym, której owoce możemy podziwiać w grach komputerowych, filmach i projektach architektonicznych. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu, model XC40 nadaje się do wykorzystania w aplikacjach wizualizacyjnych, wirtualnej rzeczywistości i konfiguratorach samochodów.

Źródło: www.volvocars.pl