EcoVadis doceniło Volvo Cars

EcoVadis doceniło Volvo Cars

EcoVadis jest obecnie największą i najbardziej zaufaną instytucją, która zajmuje się oceną i klasyfikacją przedsiębiorstw. Badają między innymi ich wpływ na środowisko, etykę pracy, poszanowanie praw człowieka i sposoby na prowadzenie zrównoważonego zaopatrzenia.

Firma ta, począwszy od swojego powstania w Paryżu w 2007, nie przestaje się rozwijać. Obecnie posiada biura na całym świecie, w takich miastach jak Nowy York, Londyn, Toronto, Tokio, Hong Kong, Barcelona i znajomo brzmiąca Warszawa. Blisko 600 pracowników analizuje do 15 000 przedsiębiorstw rocznie, co w zeszłym roku podniosło liczbę wszystkich klientów do 75 000.

Ocena oraz medal, wystawiane przez EcoVadis mają międzynarodową renomę i przekładają się na umocnienie pozycji firm na rynku. Aczkolwiek zaledwie 1% z wszystkich przeanalizowanych przypadków zasłużył na platynowy medal wraz ze statusem „Zaawansowanego”. Sądzę, że nikogo nie zdziwi fakt, że Volvo Cars znalazło się wśród nich.

www.ecovadis.com/

Zrównoważony rozwój jest dla nas w Volvo Cars tak samo ważny jak bezpieczeństwo. Podejmujemy ogólne działania, aby zapewnić, że jesteśmy bardziej zrównoważonym biznesem, m.in. poprzez zmniejszenie naszego śladu węglowego. To budujące, że EcoVadis, mimo surowych kryteriów oceny, potwierdził, że jesteśmy na dobrej drodze.

Anders Kärrberg, szef globalnego zrównoważonego rozwoju w Volvo Cars.

EcoVadis pozytywnie oceniło zmiejszenie emisji CO2; elektryfikację pojazdów; efektywne wykorzystywanie materiałów i zasobów bazujące na recyklingu; promowanie różnorodności jak i integrację; programy szkoleniowe z zakresu etyki oraz inicjatywy chroniące prawa swoich pracowników.

Możemy zatem stwierdzić, że Volvo Cars po osiągnięciu pozycji symbolu bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej, aspiruje do stania się jedną z najbardziej ekologicznych firm na świecie, która stanie się neutralna dla klimatu już w 2040.

Źródło: www.volvocars.pl