EcoVadis ponownie wyróżniło Volvo Cars

EcoVadis ponownie wyróżniło Volvo Cars

EcoVadis jest jedną z największych i najbardziej poważanych instytucji, która klasyfikuje przedsiębiorstwa pod względem ich zrównoważonego rozwoju. Jak co roku w lutym, przyznano oceny oraz medale najbardziej zasłużonym firmon. I jak co roku, już od czterech lat, Volvo zgarnęło najwyższą ocenę.

Volvo Cars, dzięki swojej aktywności i zorganizowaniu, znalazła się w 1% najbardziej wyróżnionych firm z pośród 75 tysięcy konkurentów i otrzymało platynowy medal. Doceniono wysiłki Volvo Cars na rzecz ograniczania emisji gazów cieplarnianych, zużycia energii oraz utylizacji odpadów.

Zauważyła to także firma ratingowa Standard & Poor’s (S&P), znana z rygorystycznego oceniania zrównoważonego rozwoju firm, nadając Volvo Cars brązową ocenę, co plasuje ją w 10% firm motoryzacyjnych, które najbardziej dbają o środowisko.

Kolejnym wyróżnieniem była ocena organizacji non-profit CDP (eng. Carbon Disclosure Project), która uznała Volvo Cars za lidera w aspekcie optymalizacji łańcucha dostaw. Volvo Cars zasłużyło na ten tytuł ograniczając wpływ na środowisko każdego etapu dostaw.

Zrównoważony rozwój jest dla nas równie ważny jak bezpieczeństwo. Podejmujemy wszechstronne działania, aby stać się bardziej zrównoważoną firmą, w tym poprzez zmniejszenie naszego śladu węglowego. To zachęcające, że EcoVadis, S&P i CDP poprzez swoje rygorystyczne oceny potwierdzają, że jesteśmy na dobrej drodze. 

Anders Kärrberg, szef globalnego zrównoważonego rozwoju w Volvo Cars

EcoVadis, S&P i CDP opierają się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju, aby dostarczyć odpowiednich informacji inwestorom i firmom, które dokonują masowych zakupów. Raporty ds. zrównoważonego rozwoju coraz częściej są brane pod uwagę i wpływają na decyzje przed dokonaniem inwestycji lub zakupu.

źródło: www.volvocars.com