Gdzie jutro będzie korek?

Gdzie jutro będzie korek?

Jeśli za parę dni planujesz wyjechać w trasę drogami krajowymi i nie masz ochoty zwalniać ani na chwilę, możesz sprawdzić detale wszystkich zaplanowanych robót drogowych na terenie całej Polski. Na szczęście zamiast w standartową kryształową kulę, możesz zerknąć na stronę GDDKiA i dowiedzieć się szczegółów.

Strona www.drogi.gddkia.gov.pl podaje nam listę oraz mapę najważniejszych utrudnień na drodze, takich jak: roboty drogowe, montaże oświetlenia, wypadki, śliskie drogi a nawet uroczystości które wymagają zamknięcia dróg. Co istotne, możemy także wybrać datę i sprawdzić przyszłe utrudnienia. Aczkolwiek dotyczy to tylko prac drogowych – na przewidywanie kolizji musimy jeszcze trochę poczekać, albo wspomóc się wspomnianą kulą.

Dodatkowo dowiemy się na jakiej drodze i jej odcinku będzie miało miejsce utrudnienie, jaki będzie jej skutek (ograniczenie prędkości, wytyczony objazd etc.), a także sprawdzimy czas ich trwania. Poza tym, możemy przeczytać dodatkowy opis zdarzenia, oraz je zlokalizować na mapie Polski.

źródło: www.gov.pl