Gdzie podładować samochód elektryczny?

Gdzie podładować samochód elektryczny?

Jak wiadomo, można podjechać do każdego dealera Volvo w Polsce! Co istotne, nie musimy być ich klientami, ani nawet jeździć samochodem marki volvo. Stacje są dostępne dla każdego, o czym już wspomnieliśmy tutaj.

Aby uniknąć kolejek na stacjach, postanowiono wprowadzić w życie drugi etap elektryfikacji i usprawnić stacje ładowania. Do tej pory wszystkie punkty były wyposażone w ładowarki o mocy do 22 kW, ładowane prądem zmiennym AC. Plan zakłada wymianę ich na szybsze modele, które będą stosowały prąd stały DC o mocy 175 kW. Każda stacja będzie wyposażona w dwa złącza CCS.

Szybkie ładowarki są niezbędne, aby kierowcy aut elektrycznych mogli komfortowo podróżować pomiędzy miastami, ale i również w swoich lokalnych aglomeracjach. Ich duża moc sprawia, że uzupełnienie energii potrzebnej do przejechania stu kilometrów trwa około 7-8 minut (ładowanie jest najszybsze, gdy stan naładowania akumulatora wynosi poniżej 20%). Volvo Cars stawia na elektromobilność. Inwestycja w nowoczesną sieć ładowania aut elektrycznych jest naturalną konsekwencją obranego przez nas kursu.

Emil Dembiński, prezes Volvo Car Poland.

Pierwsze szybkie stacje ładowania pojawiły się już w Kaliszu i Poznaniu. Są dostępne 24/7 dla szerokiej gamy pojazdów dostępnych na polskim rynku. Wedle planów, kolejne stacje pojawią się w Gdyni, Bielsku-Białej, Warszawie, Szczecinie i Rzeszowie, a ich finalna liczba wyniesie 65 w całej Polsce.

źródło: www.volvocars.com