Google w Volvo Cars

Volvo Cars jest dość łatwe do znalezienia w Google. Nadszedł teraz czas, aby to Google było łatwe do znalezienia w nowych Volvach. Rozpoczęcie długoletniej współpraca obu firm było punktem przełomowym branży motoryzacyjnej. Wiele marek poszło w te ślady i rozpoczęły prace nad systemami opartymi na Google. Jednakże to właśnie Volvo było pierwszą z nich.

Mowa tutaj o systemie Android Automotive, który pojawił się w modelu XC40 Recharge. Dzięki wysiłkom inżynierów i informatyków w przyszłym roku znajdziemy go także w modelach XC60, S90, V90 i V90CC. System będzie jeszcze łatwiejszy w obsłudze oraz całkowicie zintegrowany z usługami oraz aplikacjami Google.

Obsługa będzie zbliżona do znanej nam ze smartfonów. Aczkolwiek stosowne zmiany dostosują ją do potrzeb kierowców, aby do jej użycia było potrzebne minimum uwagi. Jako że Volvo zachęca swoich kierowców do patrzenia na drogę, w celu zapewnienia bezpieczeństwa został zaimplementowany Głosowy Asystent Google. Dzięki niemu będziemy mogli głosowo zmieniać temperaturę, włączać muzykę oraz wysyłać wiadomości mając obie ręce na kierownicy.

Dodatkowo, dzięki obsłudze głośnomówiącej, będziemy mogli wyznaczać cele na nawigacji. Nieustannie aktualizowane Google Maps będzie w stanie powiadamiać nas na bieżąco o sytuacjach na drodze i ograniczać niespodzianki do minimum.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji liczne aplikacje Google, usługę Volvo on Call oraz możliwość pobierania nowych programów ze sklepu Google Play. Opcje będą ograniczone jedynie geograficznie, ponieważ funkcje i usługi mogą różnić się od siebie zależnie od miejsca zakupu pojazdu.

źródło: www.volvocars.pl