Kolejne remonty! Musimy przygotować się na korki na A4

Koniec zimowej przerwy w pracach drogowych umożliwił wznowienie robót na odcinku między Górą św. Anny i granicą województwa śląskiego i opolskiego. Jest to kontynuacja zeszłorocznych działań, których owocem jest 13 km nowej nawierzchni oraz odnowiony węzeł Kędzierzyn-Koźle.

Od 22 marca czeka nas zatem zwężenie do jednego pasa ruchu w okolicach Góry Św. Anny w kierunku Wrocławia, a od 27 marca to samo będzie miało miejsce w kierunku Katowic wraz z węzłem Strzelce Opolskie. Z tego względu zostały wyznaczone następujące objazdy:

  • dla kierowców jadących od strony Katowic – zjazd na węźle Kędzierzyn-Koźle, następnie DW426 oraz DK94 w Strzelcach Opolskich,
  • dla kierowców jadących od strony Wrocławia – zjazd na węźle Kędzierzyn-Koźle, następnie DW426 oraz DK94 w Strzelcach Opolskich.

Prace będą miały miejsce na 17,5 kilometrach na odcinku w kierunku Katowic oraz 12,1 km w kierunku Wrocławia. Zostanie wymieniona warstwa wiążąca, ścieralna oraz podbudowa w niektórych miejscach. Zostaną zamontowane bariery linowe na przejazdach awaryjnych oraz wymienione będą już istniejące bariery betonowe. Poza tym czternaście mostów doczeka się potrzebnej renowacji. Wszystkie prace powinny zostać zakończone do III kwartału bieżącego roku.

źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *