Marka miodem płynąca

Marka miodem płynąca

Aby promować proekologiczne zachowania, filia Volvo Cars PGD Kraków zaczęła hodować pszczoły na dachu swojego salonu. Tego typu inicjatywy są dosyć popularne, aczkolwiek Volvo Cars jest pierwszym salonem samochodowym w Krakowie, który zdecydował się na ten krok.

Wedle ekspertów Akademii Pszczelarza, salon przy ulicy Powstańców Śląskich nadaje się do tego celu idealnie. Bliskość olbrzymich zielonych terenów, takich jak Kopiec Krakusa, Park Bednarskiego i Park Krzemionki zapewni pszczołom ogromną ilość różnorodnych, miododajnych roślin. W efekcie tejże produkcji powstanie ekologiczny miód wielokwiatowy, którego nadwyżka będzie zbierana raz do roku w Lipcu.

Dodatkowo, aby klienci salonu nie bali się nadmiaru użądleń, wybrano jedną z najłagodniejszych odmian pszczół, rasę kraińską (linia Galicja). Przypominamy tutaj, że pszczoły nigdy nie atakują ludzi w sposób celowy i świadomy. Należą one do owadów o wyjątkowo spokojnej naturze i zakładałyby koszulki z pacyfkami, gdyby tylko znalazły swój rozmiar.

Nasza inicjatywa ma wymiar proedukacyjny i proekologiczny. Jej zadaniem jest szerzenie informacji o pszczołach i głównie w taki sposób chcemy ją wykorzystywać. Ludzie zawdzięczają pszczołom produkcję 1/3 żywności, dlatego uważamy, że jako proekologiczna marka samochodów powinniśmy je wspierać. Poprzez naszą inicjatywę chcemy zwrócić uwagę na fakt, że tak naprawdę każdy, we własnym zakresie, może zrobić coś, żeby im pomagać. Cieszymy się, bo informacja o naszych działaniach już dziś dociera do coraz szerszych kręgów krakowian, którzy z zaciekawieniem wspierają nasz projekt.

Tomasz Rytwiński, dyrektor grupy PGD.

źródło: www.volvocars.pl