Nordico odcisnął swój ślad w świecie mody

Nordico odcisnął swój ślad w świecie mody

Aby zaprezentować szerszej publice ekologiczny materiał Nordico, Volvo Cars wraz z firmą 3.1 Philip Lim stworzyli z niego limitowaną serię luksusowych torb podróżniczych.

Nordico to materiał mający zastąpić zwierzęce skóry, z których do tej pory szyto tapicerki wszystkich modeli Volvo. Nordico jest materiałem tekstylnym wyprodukowanym z surowców wtórnych, takich jak butelki PET, korki winiarskie oraz materiałów z leśnej biomasy pochodzącej ze Szwecji i Finlandii.

Marka 3.1 Philip Lim jako jedna z pierwszych na świecie zaczęła wykorzystywać do produkcji swoich kreacji materiały ekologiczne oraz te wcześniej niespotykane w świecie mody. To właśnie oni wprowadzają na wybiegi sukienki z morskich alg oraz z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Mamy wizję tego, dokąd musimy zmierzać w przyszłości, z pierwszym krokiem w kierunku wykorzystania zrównoważonych, naturalnych i pochodzących z recyklingu materiałówWspółpraca z 3.1 Phillip Lim w celu stworzenia torby inspirowanej materiałami jutra umacnia nasze ambicje, by rzucić wyzwanie szerszej branży projektowej, aby ponownie rozważyć to, jakich materiałów używamy. Od tworzenia kolekcji na wybiegach po wnętrza samochodów, ponosimy wspólną odpowiedzialność za znalezienie zrównoważonych alternatyw materiałowych

Robin Page, szef działu projektowania w Volvo Cars

Pro-ekologiczna filozofia obu marek pod hasłem „luxtainability” (połączenie luksusu i zrównoważonego rozwoju), zaowocowała ekskluzywną torbą podróżniczą, krojem nawiązującą do skandynawskiego designu. Niestety nie będzie można jej kupić w galeriach handlowych. Torby będą przekazane na aukcje charytatywne oraz na nagrody w konkursach.

źródło: www.volvocars.com