Nowe centrum technologiczne 

Nowe centrum technologiczne 

Nowoczesna branża motoryzacyjna nierozerwalnie połączyła się z branżą informatyczną we wspólnej misji zaspokajania nowych potrzeb kierowców, zanim ci się zorientują że takowe w ogóle mają.

W tym celu, jeszcze w 2022 roku, Volvo Cars znacznie rozbuduje swoje centrum technologiczne w Sztokholmie, tworząc miejsca pracy dla 700 informatyków, inżynierów, analityków i specjalistów od biznesu online. Centrum będzie miało za zadanie stworzyć własne oprogramowanie, aby Volvo Cars w przyszłości mogło się uniezależnić od podwykonawców. Własne oprogramowania umożliwi szybsze opracowywanie nowych funkcji oraz sprawniejsze i bezpośrednie aktualizacje bieżących systemów.

Ludzie o odpowiednich kompetencjach i wartościach pomogą nam zrealizować nasze przyszłe cele. Dlatego tworzymy nowe centrum technologiczne w Sztokholmie. Sztokholm jest miejscem, które przyciąga talenty technologiczne. Chcemy stworzyć innowacyjne, kreatywne i oparte na współpracy miejsce pracy, aby przyciągnąć ludzi z całego świata. Proces już się rozpoczął i obecnie poszukujemy nowych członków zespołu, którzy mogą pomóc w rozwoju naszej firmy. 

Hanna Fager, szefowa funkcji korporacyjnych w Volvo Cars

Dodatkowo, jako że połowa sprzedaży globalnej samochodów Volvo ma mieć miejsce w internecie, potrzebne jest rozbudowanie solidnego, informatycznego zaplecza. System sprzedaży online pozwoli na bezpośrednie relacje między producentem a klientem. Ujednolicone ceny, intuicyjny system zamawiania oraz jasne informacje o pojeździe i jego dostawie, dodatkowo uprzyjemnią proces zakupów.

źródło: www.volvocars.com