Pierwszy odcinek A4 został wyremontowany

Już na początku czerwca zostanie przywrócony ruch na autostradzie A4 w pobliżu Góry Św. Anny. Drugi odcinek na jezdni południowej jeszcze czeka na ukończenie prac.

Oznacza to, że możemy bez obaw przebyć w kierunku Katowic 2,5-kilometrowy odcinek w okolicach Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy górze Św. Anny. Jednakże prace nadal trwają na 7-kilometrowym odcinku prowadzącym od węzła Kędzierzy-Koźle do granicy województwa opolskiego.

Wedle planów, wszystkie roboty drogowe wraz z całkowitą wymianą nawierzchni na węźle Strzelce Opolskie zostaną zakończone do końca czerwca bieżącego roku. Niestety do tego czasu kierowcy jadący w kierunku Wrocławia nie będą mogli korzystać z tego węzła komunikacyjnego.

Wedle raportów GDDKiA od 2013 wyremontowano ponad 150 z 170 kilometrów autostrady A4 w województwie opolskim. Z powodu pojawiających się na nawierzchni spękań podłużnych, poprzecznych i siatkowych, wymagane są coraz częstsze prace konserwacyjne, aby zapewnić bezpieczeństwo na autostradzie. Pomysł wydaje się całkiem skuteczny, ponieważ ciężko się rozbić z powodu nadmiernej prędkości, stojąc w korku, prawda?

źródło: www.gov.pl