Polityka pro-ekologiczna Volvo Cars została doceniona

Polityka pro-ekologiczna Volvo Cars została doceniona

Wieloletnie działania Volvo Cars na rzecz ochrony klimatu zwróciły na siebie uwagę organizacji CDP (ang. Carbon Disclosure Project), która jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie organizacji non-profit raportujących o wpływie firm i miast na środowisko.

Dzięki siedzibom na terenie Wielkiej Brytanii, Japonii, Indii, Chin, Niemiec i Stanów Zjednoczonych, CDP jest w stanie sporządzać międzynarodowe raporty środowiskowe, które wpływają na zachowania i plany inwestorów, firm oraz rządów. Dodatkowo CDP zajmuje się ich oceną, sprawdzając działania pro-ekologiczne, świadomość ryzyka środowiskowego, transparentność firmy pod tym kątem, oraz ich cele i perspektywy. Łącznie sprawdzono aż 13 000 firm.

Przyznawane oceny od A do D są przydzielane w trzech kategoriach, w zależności od tego  na jaki sektor ma wpływ dana firma lub miasto: Zmiany Klimatu, Lasy, Bezpieczna Woda. W tym roku 200 firm zdobyło notę A w kategorii Zmiany Klimatu, 24 w kategorii Lasy i 118 w kategorii Bezpieczna Woda.

Volvo Cars zostało ocenione w kategorii Zmiany Klimatu i dostało najwyższą notę A. Ocena została przyznana dzięki działaniom na rzecz elektryfikacji oferty, stałemu zmniejszaniu śladu węglowego i opracowywaniu alternatywnych materiałów wykonywanych bez wykorzystania paliw kopalnych. Dodatkowo Volvo Cars jako pierwszy na świecie producent samochodów, wprowadziło wewnętrzną wycenę węglową – 1000 koron szwedzkich za każdą tonę emisji węgla.

Jesteśmy dumni z tego, że nasza ciężka praca w kierunku ograniczenia poziomu emisji i osiągnięcia neutralności klimatycznej została docenione przez CDP. Prestiżowa ocena A pokazuje, że jesteśmy na właściwej drodze, a także możemy stanowić przykład do naśladowania dla innych firm.

Anders Kärrberg, Volvo Cars

źródło: www.volvocars.com