Postępy elektryfikacji

Volvo Cars potwierdziło swoje ambicje i plany co do elektryfikacji swojej oferty w trakcie Capital Markets Day w Sztokholmie.  Kierownictwo wyższego szczebla spotkało się z akcjonariuszami i analitykami finansowymi, aby móc przekazać aktualne informacje o swoich postępach.

Plany elektryfikacji pochodzą z 2021 roku, kiedy Volvo Cars zapowiedziało, iż stanie się jednym z najbardziej ekologicznych producentów samochodów na świecie i zacznie produkować wyłącznie samochody elektryczne już w 2030 roku.

Pomimo pandemii, wojny na Ukrainie i wielu trudnościach makroekonomicznych Volvo Cars realizuje swój plan. Do połowy dekady, zamierzają sprzedać 1,2 miliona samochodów z czego połowa będzie stanowiła samochody elektryczne. Dodatkowo połowa wszystkich pojazdów ma być sprzedana internetowo, a emisja CO2 ma być zredukowana o 40%, w stosunku do 2018 roku.

Nie zapomniano także o prezentacji nowego, flagowego SUV’a EX90, który zapoczątkował nową erę w historii firmy. Od tej pory Volvo Cars planuje co roku wprowadzać na rynek nowy model samochodu elektrycznego.

Mamy jeden z najbardziej ambitnych planów elektryfikacji w branży. Naszą ambicją jest, aby do końca tej dekady sprzedawać wyłącznie samochody w pełni elektryczne. Volvo EX90 to nie tylko nasz pierworodny elektryczny SUV, ale także początek intensywnego okresu odnowy, podczas którego w nadchodzących latach będziemy wprowadzać na rynek jeden nowy w pełni elektryczny samochód rocznie, napędzany zaawansowaną technologią i udoskonaloną łącznością. Jesteśmy dumni i wdzięczni za wsparcie inwestorów, które otrzymaliśmy do tej pory i nie możemy się doczekać dalszej podróży.

Jim Rowan, dyrektor generalny Volvo Cars.

źródło: www.volvocars.com