Pożegnanie viaTOLL

Pożegnanie viaTOLL

Powitanie e-TOLL! Od października bieżącego roku e-TOLL będzie jedynym systemem opłat elektronicznych w Polsce. Musimy zatem pożegnać się z takimi urządzeniami jak viaBOX lub viaAUTO, a następnie zainstalować na telefonie aplikację e-TOLL PL.

System e-TOLL umożliwia opłacanie przejazdu na drogach krajowych i autostradach administrowanych przez GDDKiA  kierowcom pojazdów lekkich i ciężkich.

Każdy zainteresowany musi zarejestrować się na stronie www.etoll.gov.pl, gdzie zarejestrowało się już ponad 557.000 pojazdów. Jeśli planujesz taką rejestrację, musisz także zastanowić się nad urządzeniem do przekazywania danych lokalizacyjnych. Jeśli natomiast nie masz urządzenia pokładowego OBU/ZSL, możesz pobrać aplikację mobilną e-TOLL PL ze sklepu Google Play lub App Store.

System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie, oparte na technologii pozycjonowania satelitarnego. Umożliwia kompleksową obsługę online bez konieczności wizyty w punkcie obsługi klienta i podpisania umowy. Rozwiązania systemu pozwalają użytkownikom na wgląd w historię opłat i wygodne zarządzenie swoim kontem, dają też możliwość wyboru urządzenia do przekazywania danych geolokalizacyjnych. Zapewniliśmy branży transportowej 3 miesiące okresu przejściowego, czyli równoległego funkcjonowania dwóch systemów i cały czas staramy się wspierać przedsiębiorców w dostosowaniu się do zmiany. Temu służą ulga podatkowa na wyposażenie pojazdów w urządzenia OBU/ZSL oraz obniżone stawki w e-TOLL.  Kierowcy pojazdów osobowych mogą nadal opłacać przejazdy po autostradach w sposób manualny, ale ich też zachęcamy do korzystania z nowego systemu

Szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska

źródło: www.gov.pl