Pożegnanie ze skórzaną tapicerką

Pożegnanie ze skórzaną tapicerką

Jako że Volvo Cars dba nie tylko o florę, ale także o faunę, w środku najnowszych modeli Volvo nie znajdziemy już skórzanego wykończenia.

Pierwszym modelem, który pozbędzie się skórzanych foteli będzie nowy C40, aczkolwiek czeka to wszystkie elektryczne pojazdy tej marki w niedalekiej przyszłości. Jako alternatywę zaproponowano, między innymi, tworzywo zwane Nordico. Jest to ekologiczny materiał wyprodukowany przez Volvo Cars. Składa się z komponentów odzyskanych w czasie recyklingu butelek PET, oraz ścinek leśnych i korków. Kolejną propozycją jest tapicerka z mieszanek wełny, dostarczanej przez certyfikowanych producentów.

Bycie postępowym producentem samochodów oznacza, że musimy zająć się wszystkimi obszarami zrównoważonego rozwoju, a nie tylko emisją CO2. Odpowiedzialne zaopatrzenie jest ważną częścią tej pracy, w tym poszanowanie dobrostanu zwierząt. Brak skóry w naszych modelach BEV to dobry kolejny krok w kierunku rozwiązania tego problemu.

Stuart Templar, dyrektor ds. globalnego zrównoważonego rozwoju w Volvo Cars

Volvo Cars planuje ograniczenie wszelkich materiałów, w których skład mogą wchodzić jakiekolwiek produkty odzwierzęce. Mowa tutaj o klejach, gumach oraz smarach.

Ostatecznym celem jest zmniejszenie popytu na produkty pochodzenia zwierzęcego i ograniczenie hodowli bydła, które negatywnie wpływa na środowisko naturalne. Oprócz stałego wylesiania, zwierzęta hodowlane emitują olbrzymią ilość gazów cieplarnianych, z którymi Volvo Cars walczy na każdym kroku.

Znalezienie produktów i materiałów wspierających dobro zwierząt będzie trudne, ale to nie jest powód, aby unikać tego ważnego problemu. Tę podróż warto rozpocząć. Posiadanie prawdziwie postępowego i zrównoważonego sposobu myślenia oznacza, że musimy zadawać sobie trudne pytania i aktywnie próbować znaleźć odpowiedzi.

Stuart Templar, dyrektor ds. globalnego zrównoważonego rozwoju w Volvo Cars

źródło: www.volvocars.com