Prawo jazdy w telefonie

Prawo jazdy w telefonie

Dwa lata temu podjęliśmy decyzję, dzięki której Polacy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie. Teraz robimy kolejny krok. Od dziś nie tylko możemy zostawić prawo jazdy w domu, ale możemy je mieć w swoim telefonie, a dokładnie w naszej aplikacji mObywatel. Na ten dzień czekało wielu kierowców.

Minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Słowo stało się wirtualnym ciałem. Do aplikacji mObywatel dodano mPrawo Jazdy, czyli kolejne mUdogodnienie dla 22 milionów polskich kierowców. Stoi za nim byłe Ministerstwo Cyfryzacji, obecnie KPRM i Ministerstwo Infrastruktury.

Kolejną usługą jest możliwość sprawdzenia swoich punktów karnych, co do tej pory było możliwe poprzez spacer na najbliższy komisariat albo przez e-usługę na portalu GOV.pl.

Dodatkowo możemy wykorzystać usługę mPojazd, która łączy dane z dowodu rejestracyjnego, polisy OC oraz karty pojazdu. Co ciekawe, aplikacja przypomni nam o zbliżającym się przeglądzie pojazdu oraz terminie wygaśnięcia OC (30 dni przed).

Poza tym, w mPojeździe znajdziemy następujące dane pojazdu: marka i model, rok produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN i termin badania technicznego.