Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać informacje

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać informacje

Aby dowiedzieć się więcej o warunkach klimatycznych i możliwych problemach, które zastaniemy na drogach krajowym, możemy posłużyć się serwisem www.drogi.gddkia.gov.pl lub zadzwonić pod numer 19 111. Dodatkowo, możemy zgłaszać tam zauważone przez nas problemy, aby pomóc innym użytkownikom dróg.

Numer Informacji Drogowej 19 111 został uruchomiony w 2012 r. i od tamtej pory działa bez przerwy, codziennie przez całą dobę. Pracownicy GDDKiA zbierają informacje o sytuacjach na drogach i przekazują je użytkownikom na linii lub do środków masowego przekazu. Aczkolwiek nie jest to numer alarmowy! Jeśli potrzebujesz pomocy, pamiętaj o 112.

Serwis drogi.gddkia.gov.pl powstał w zeszłym roku, aby informować o warunkach pogodowych, prowadzonych robotach na drogach i stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Dodatkowo umożliwia obejrzenie obrazów z kamer drogowych. By było to możliwe, należy wybrać opcję kamery z panela po prawej stronie, wtedy na mapie pokażą się wszystkie aktywne kamery. Po wybraniu interesującej nas pozycji, pokaże się seria zdjęć. Aczkolwiek są to statyczne obrazu z ostatnich kilku godzin, więc nie mamy dostępu do podglądu na żywo.

Poza tym, dzięki specjalnym formularzom możemy zgłosić zauważoną niedogodność (uszkodzony znak, ubytek w nawierzchni lub porzucony samochód etc.) oraz zaproponować zmianę oznaczeń drogowych, kiedy uznamy że ktoś postawił ograniczenie prędkości kierując się wyłącznie chęcią zepsucia nam humoru.

źródło: www.gov.pl