Punkty szybkiego ładowania

Zaangażowanie w elektryfikację oferty Volvo Cars przekłada się także na inwestycje mające ułatwić użytkowanie nowych modeli. Innymi słowy, po co komu samochód elektryczny, skoro nie ma gdzie go ładować?

Aby rozwiązać ten problem, postanowiono otworzyć sieć stacji ładowania u dealerów Volvo. Stacje o nazwie „Powerstop” będą ogólnie dostępne dla wszystkich kierowców elektrycznych samochodów niezależnie od ich marki. Zatem nie musisz się martwić, jeśli nie jeździsz Volvo.

Zbudowano już 31 stacji w całej Polsce, a znalezienie ich ułatwia sieć Plugsurfing. Są ładowane prądem zmiennym AC o mocy do 22 kW, a następny etap zakłada zbudowanie kolejnych 50 stacji z dostępem do prądu stałego o mocy do 175 kW.

Sprzedajemy samochody elektryczne, więc chcemy zapewnić naszym klientom wygodną możliwość ich ładowania. Wiemy, że samochody zazwyczaj podłączane są do instalacji domowych. Jednak w przypadku dalszych wyjazdów dostępność stacji szybkiego ładowania jest kluczowa. Nasi dealerzy mają dobre lokalizacje przy głównych trasach w dużych miastach. Stacje ułatwią życie właścicielom aut elektrycznych i hybrydowych, a ponieważ nie ograniczamy dostępu do nich jedynie do aut Volvo, posłużą wszystkim kierowcom.

Emil Dembiński, Prezes Volvo Car Poland

Co równie istotne, Polska jest jednym z pierwszych obszarów w Europie, gdzie takie rozwiązanie zostało zastosowane. Stacje ładowania Powerstop pojawiają się również we Włoszech, Belgii i Hiszpanii.

źródło: www.volvocars.com