Remont A4 zawsze jest tematem aktualnym

Remont A4 zawsze jest tematem aktualnym

Tym razem remont ma miejsce między Górą Świętej Anny i granicą województwa opolskiego i śląskiego. Jest to drugi z pięciu etapów remontu, który powinien zakończyć się w trzecim kwartale 2022 roku.

Dwa dni temu otwarto dla ruchu 8 kilometrowy odcinek jezdni w kierunku Katowic. Następny w kolejce czeka 5 kilometrowy odcinek w kierunku Wrocławia. Stosując wyrażenie czasoprzestrzenne, można stwierdzić, że prace rozpoczną się od węzła Kędzierzyn-Koźle i potrwają do listopada bieżącego roku.

Z powodu remontu, poruszanie się na A4 będzie możliwe tylko jezdnią południową, gdzie zostanie puszczony ruch w obu kierunkach z całkowitym zakazem wyprzedzania,

Plany obejmują łączną odbudowę ponad 17 kilometrów autostrady w kierunku Katowic i ponad 12 kilometrów w kierunku Wrocławia. Wykonawca wymieni warstwę wiążącą i ścieralną nawierzchni. W niektórych miejscach zostanie poprawiona również podbudowa i system odwodnienia. Zapał wykonawców do poprawy warunków jazdy i bezpieczeństwa na drodze nie ominie także mostów.

źródło: www.gov.pl