Spectralics zdobyło nowego inwestora

Volvo Cars, za pośrednictwem Volvo Cars Tech Fund, inwestuje swoje fundusze w rozwój nowych technologii, aby w przyszłości jeździło nam się wygodniej i bezpieczniej.

Tym razem zwrócono uwagę na start-up z Izraela – Spectralis – który specjalizuje się w opracowywaniu technologii optycznych i tworzeniu systemów wyświetlania obrazów. Do tej pory nowinki technologiczne Spectralics znalazły wykorzystanie w branży lotniczej. Mowa tutaj o wielowarstwowym łączniku MLTC, czyli cienkiej folii optycznej, którą można nakleić na dowolną przeźroczystą powierzchnię, niezależnie od jej kształtu i rozmiaru. Folia wyświetla obrazy bezpośrednio na szybie, dostarczając dodatkowych informacji.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z postępowym liderem technologicznym, takim jak Volvo Cars. Widzimy wiele punktów stycznych Volvo Cars i naszej wizji. Nowe rozwiązania Volvo to idealne środowisko dla nas, by rozwijać nowe technologie.

Ran Bar-Yosef, współzałożyciel i dyrektor generalny Spectralics

Volvo Cars doszło do wniosku, że to co sprawdza się w kabinach pilotów, może znacznie usprawnić codzienne życie kierowców. Folia może wyświetlać ostrzeżenia o niebezpieczeństwach na drodze, dodatkowe wskazówki nawigacyjne, stan techniczny pojazdu etc. Dodatkowo może wykorzystać o wiele większą powierzchnie niż obecnie używane wyświetlacze typu head-up. Dzięki temu kierowca ani na chwilę nie spuści oka z drogi przed sobą i zachowa czujność podczas jazdy.

Spectralics to firma, która rozwija bardzo obiecującą technologię. Wspierając ich rozwój, możemy wykorzystać potencjał ich produktów w przyszłych samochodach Volvo.

Henrik Green, dyrektor ds. produktu w Volvo Cars

źródło: www.volvocars.com