Szkolenia strażaków przez Volvo Car Poland

Wraz z rosnącą liczbą samochodów elektrycznych na polskich drogach, wzrasta ryzyko wypadku z ich udziałem. Jako że różnice konstrukcyjne mogą stać się źródłem zagrożenia dla służb ratunkowych, Volvo Car Poland przeprowadza szkolenia w całej Polsce.

W spotkaniach uczestniczy Państwowa Straż Pożarna oraz polscy dealerzy Volvo, którzy prezentują konstrukcję elektrycznych samochodów. Dzięki wykładom elektryka-diagnostyka, już ponad 100 strażaków z województwa śląskiego dowiedziało się o sposobach wyłączenia zasilania oraz przecinania karoserii bez ryzyka porażenia prądem.

Natomiast grupa strażaków szkolona przez olsztyńskiego dealera, oprócz wiedzy wzbogaciła się także o urządzenie „Emergency Plug”. Jest to  uniwersalna wtyczka, która dezaktywuje pojazd elektryczny. Jej zadaniem jest symulacja ładowania, która odłącza napęd oraz blokuje hamulce.

Planowane są już kolejne szkolenia, które udowadniają że troska o bezpieczeństwo musi obejmować wszystkich, którzy mogą mieć do czynienia z pojazdami elektrycznymi.

źródło: www.volvocars.com