Tańszy prąd dla kierowców Volvo!

Tańszy prąd dla kierowców Volvo!

Oczywiście mowa tutaj o samochodach elektrycznych. Aby korzystanie z nich było jeszcze tańsze i prostsze, zostaną wprowadzone udogodnienia rozpieszczające fanów serii Recharge. Między innymi, pojawiły się projekty rozbudowy sieci stacji ładowania oraz aktualizacji aplikacji Volvo Cars. Poza tym, ładowanie samochodów będzie jeszcze tańsze niż dotychczas.

Dzięki współpracy z firmą Plugsurfing, która zajmuje się licznymi usługami dla kierowców pojazdów elektrycznych, Volvo Cars wynegocjowało niższe opłaty dla swoich kierowców. Będą one obowiązywały w punktach firmy Ionity. Jest to sieć szybkiego ładowania pojazdów z mocą akumulatorów do 350 kW. Firma posiada obecnie 345 punktów w 24 krajach Europy i buduje kolejne 42, pragnąc osiągnąć finalny wynik 400 stacji.

Już 1 lipca bieżącego roku kierowców Volvo będzie obowiązywała stawka 0,35 EUR/kWh. Niestety oferta jest limitowana. Dotyczy ona pierwszego roku eksploatacji samochodu dla nowych klientów. Dotychczasowi użytkownicy będą mogli z niej skorzystać także przez okres 12 miesięcy, aczkolwiek liczonych od 1 lipca 2021 roku.

Zapewniliśmy naszym klientom jedną z najkorzystniejszych stawek w punktach Ionity, który jest dużym operatorem sieci szybkiego ładowania w Europie. Ta współpraca to pierwszy krok w naszym globalnym programie wsparcia nabywców aut Recharge w sprawnym podróżowaniu i obniżenia kosztów ładowania akumulatorów.

Olivier Loedel, dział elektryfikacji w Volvo Cars

Klienci oczekują bezproblemowego dostępu do publicznej infrastruktury ładowania. Cena i jakość infrastruktury to kluczowe czynniki w zapewnieniu satysfakcjonującej eksploatacji. Doceniamy tych, którzy kierują się podobnym poglądem i poszukują odpowiednich partnerów strategicznych.

Tatu Kulla, szef platformy Plugsurfing

Dodatkowym ułatwieniem będzie rozwój aplikacji Volvo Cars, która zastąpi Volvo On Call. Platforma ta będzie całkowicie synchronizowana z pojazdem elektrycznym. Dzięki temu będzie przesyłała kierowcy wskazówki odnośnie jazdy i punktów ładowania oraz pozwoli na sprawdzenie stanu akumulatora. Dodatkowi usprawni dokonywanie płatności w punktach ładowania.

Celem Volvo jest połączenie obecnych rozrzuconych punktów ładowania w sieć oferującą wygodne i bezproblemowe korzystanie z nich. Chcemy to osiągnąć przez zaproponowanie naszym klientom zintegrowanej platformy cyfrowej oraz wygodnego dostępu do największych sieci ładowania w skali globalnej.

Olivier Loedel

źródło: www.volvocars.pl