Uniwersalne opony Recharge

Volvo Cars opracowało specjalne, całoroczne opony dla swoich pojazdów typu BEV (battery electric vehicle), czyli pojazdów w 100% elektrycznych zasilanych akumulatorami trakcyjnymi. Aktualnie do tego grona zaliczają się dwa modele – XC40 Recharge i C40 Recharge, będący świeżo po premierze. W środkowej oraz północnej Europie będą one sprzedawane od razu z oponami Recharge, dzięki którym kierowcy będą mogli zapomnieć gdzie leżą klucze do kół.

Panuje opinia, że te opony są światowym wyznacznikiem jakości, jeżeli chodzi o opory toczenia. W ich przypadku są one tak niskie, że pozwalają samochodowi elektrycznemu na wydłużenie swojej jazdy o 8%, bez potrzeby doładowywania akumulatora.

W przypadku samochodów elektrycznych dążenie do jak najniższego oporu toczenia opon jest ważniejsze niż w przypadku samochodów z tradycyjnym napędem. Ten parametr ma większy wpływ na zużycie energii i zasięg aut typu BEV. Zwykle niskie opory toczenia to cecha opon letnich, ale dzięki właściwościom opon Recharge ten parametr możemy utrzymać na niskim poziomie także podczas jazdy samochodem w okresie jesiennym i zimowym.

Gisela Blomkvist, szef Volvo Cars Sustainability Center.

Dodatkowym atutem dla firmy Volvo będą oszczędności wynikające z braku zapotrzebowania na dodatkowe felgi i opony. Oczywiście i w tym przypadku firmą kieruje imperatyw ekologiczny, ponieważ ograniczenie produkcji dodatkowo zredukuje wytwarzanie CO2 przez fabryki.

Opony uniwersalne rzucają jednak pytanie, które może podważać sławne dbanie o bezpieczeństwo przez markę Volvo – czy nie zwiększą one ryzyka wypadku, kiedy zaskoczy nas pogoda? Najprawdopodobniej nie, ponieważ dowiedziono że opony uniwersalne łączą zalety opon letnich i zimowych, zatem są bezpieczniejsze w szerszym zakresie warunków pogodowych. Eksperci Volvo Cars donoszą, że w codziennej walce z kapryśną pogodą, zwłaszcza w miesiącach przejściowych kiedy to stan nawierzchni zmienia się jak w kalejdoskopie, lepiej sprawdzą się opony uniwersalne.

W idealnym świecie budziłbyś się każdego ranka, wyglądał przez okno, słuchał prognozy pogody i zakładał odpowiednie opony do swojego samochodu na podstawie tego, co widzisz i słyszysz przed wyjazdem. Oczywiście nie możemy tego wymagać od kierowców. Dlatego oferujemy kierowcom opony Recharge, które są świetną opcją prze cały rok i które zapewniają im pełne bezpieczeństwo.

Jan Ivarsson, starszy ekspert ds. Bezpieczeństwa w Centrum Bezpieczeństwa Volvo Cars

Na szczęście Volvo postanowiło być elastyczne i dostosować się do unikalnych wymogów każdego rynku. Zatem w opcjach dodatkowych podczas kupna pojazdu znajdziemy opony letnie, które przydadzą się jeżeli żyjemy w kraju, w którym pogoda za oknem przynudza nieustannym słońcem. Znajdziemy także opony zimowe z kolcami i bez, jeżeli codzienny dojazd do pracy w miejscu naszego zamieszkania, wymaga od niektórych uczestników ruchu drogowego wsparcia ze strony czternastu psów rasy Husky.

źródło: www.volvocars.pl