Via Baltica nie przestaje rosnąć

Via Baltica nie przestaje rosnąć

Droga międzynarodowa E67, czyli Via Baltica, jest dumnie nazywana międzynarodowym korytarzem transportowym. Ma na celu połączenie europy zachodniej z państwami leżącymi na północy, na wybrzeżu Bałtyku. Na terenie Polski Via Baltica biegnie drogą ekspresową S61, która prowadzi od Warszawy do przejścia granicznego w Budzisku. Dalej biegnie ona przez Litwę i Łotwę aż do Tallinna w Estonii.

Wedle założeń, Polska Via Baltica ma mieć ponad 300 km. Obecnie 130 km zostało dopuszczonych do ruchu. Aczkolwiek właśnie dzisiaj – 17/07/2021 – dołączył do niej kolejny, 17-kilometrowy odcinek na trasie Śniadowo-Łomża Południe. Jest to dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. Wykonano ją z betonu cementowego, co ma poprawić jakość życia kierowcom tirów, którzy mają dosyć podskakiwania na koleinach.

Jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca planowane jest otwarcie kolejnych 34 kilometrów dróg na drodze ekspresowej S61. Oznacza to, że łączna długość dróg szybkiego ruchu w Polsce przekroczy 4 300 km, o czym dumnie zawiadamia szefostwo GDDKiA.