Volvo Car Mobility

Volvo Car Mobility

Szwedzcy kierowcy otrzymali nową możliwość wynajmu samochodu Volvo bez papierkowej roboty, bez kluczyków i bez stania w kolejkach.

To wszystko dzięki aplikacji Volvo Car Mobility, którą wystarczy pobrać, stworzyć w niej konto przy pomocy BankID i zarezerwować samochód. Oczywiście potrzebujemy do tego zarówno prawa jazdy jak i karty kredytowej. W przypadku obcokrajowców sytuacja jest utrudniona, ponieważ do użycia aplikacji wymagany jest szwedzki numer identyfikacyjny (Swedish personal identity number), który można uzyskać rejestrując swój pobyt. Jest to zatem interesująca opcja, jeśli wybierasz się do Szwecji na dłuższy czas, do pracy czy na studia.

Użycie aplikacji jest niezwykle instynktowne, ponieważ wystarczy wybrać jakim samochodem gdzie i kiedy chcemy dojechać. Następnie na mapie aplikacji pojawia się miejsce zaparkowania naszego pojazdu, który otworzymy wirtualnym kluczem przy pomocy naszego telefonu i bluetootha. Nie możemy zapomnieć, że po odbytej podróży musimy odstawić pojazd na to samo miejsce!

Do wyboru mamy Volvo XC40 (także w wersji hybrydowej), V60, XC90 oraz najnowszy, elektryczny model Polestar 2. Wszystkie pojazdy wynajmujemy z pełnym bakiem/załadowane, narzędziami, ubezpieczeniem oraz wsparciem klienta 24/07

Pojazd można wynająć bez górnego limitu czasowego, ale nie krócej niż na jedną godzinę. Ceny za wypożyczenie pojazdu zaczynają się od 40 zł za godzinę, od 400 zł za dobę oraz od 1540 zł za cały tydzień. Istniej także możliwość wykupienia specjalnego planu miesięcznego, który gwarantuje niższe ceny oraz pierwszeństwo w kolejce po samochód.

Pozostaje nam tylko czekać, aż aplikacja pojawi się także w Polsce i umożliwi nam wynajem samochodu kilkoma kliknięciami!

źródło: www.volvocars.com