Volvo Cars i Qualcomm zawiązują współpracę

Volvo Cars i Qualcomm zawiązują współpracę

Ich celem jest stworzenie nowego systemu informacyjno-rozrywkowego, który wyniesie na wyższy poziom platformę używaną do tej pory – Google Android Automotive.

Qualcomm, Inc. to amerykańska firma informatyczna zajmująca się komunikacją bezprzewodową, w tym technikami satelitarnymi. Jednym z jej najnowszych tworów jest mikroprocesor serii Snapdragon dla urządzeń mobilnych. Nowa platforma będzie oparta właśnie na technologii Snapdragon i znajdziemy ją w najnowszych samochodach elektrycznych Volva i Polestar.

Volvo Cars to firma, która wierzy we współpracę z liderami technologicznymi, takimi jak Qualcomm Technologies Inc. i Google, aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze wrażenia. Dzięki technologii Qualcomm w naszym nadchodzącym w pełni elektrycznym SUV-ie nasz system informacyjno-rozrywkowy oparty na Google Android osiągnie wyższy poziom. Henrik Green, dyrektor ds. produktów w Volvo Cars.

Nowy system będzie dwukrotnie szybszy i bardziej responsywny. Dodatkowo spełni wszelkie wymagania dotyczące jakości grafiki, dźwięku i sztucznej inteligencji, prawie nie zużywając energii elektrycznej. Warto wspomnieć, że samo ładowanie się obrazów będzie dziesięć razy szybsze, niż w obecnie używanym systemie.

Jest to pierwszy projekt obu firm, ale na pewno nie ostatni. Będzie stanowił solidną bazę pod przyszłe zmiany, które sprawią że samochody Volva będą jeszcze lepiej zintegrowane, bardziej responsywne i inteligentniejsze.

źródło: www.volvocars.com