Volvo Cars Poland, posadzi las w okolicach Kościeliska.

Volvo Cars Poland, posadzi las w okolicach Kościeliska.

Volvo poszło o krok dalej w swojej głośnej akcji wypożyczania choinek. Firma zobowiązała się, że za każde wypożyczone drzewko zasadzi dziesięć kolejnych w regionie wybranym przez internautów.

Inicjatywa rozwijała się w współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych, Ambasadą Szwecji i Klubu Gaja. Aczkolwiek ostateczną dezycję o lokalizacji lasu podjęto demokratycznie, pytając o to użytkowników internetu poprzez platformę www.choinkavolvo.pl. Ostatecznie wybrano okolice Kościeliska, które ostatnimi czasy sporo ucierpiały. Postanowiono zatem przywrócić równowagę w naturze tego regionu poprzez dodatkowe zalesienie.

Jak podaje biuro prasowe Volvo Cars:

Okolice Kościeliska – ten obszar to 35 km2 górskiego terenu położonego w malowniczej dolinie pełnej skarbów natury – potoków, jaskiń i skał. Drzewostan tego obszaru ucierpiał wskutek silnego wiatru halnego w 2013 roku, po którym nastąpiła gradacja kornika drukarza.

Nie można nie doceniać znaczenia lasów. Nasze przetrwanie zależy od lasów, od powietrza, którym oddychamy, po drewno, którego używamy. Oprócz zapewniania siedlisk zwierzętom i środków do życia dla ludzi, lasy zapewniają również ochronę działów wodnych, zapobiegają erozji gleby i łagodzą zmiany klimatyczne. Bardzo cieszymy się, że wraz z firmą Volvo po raz kolejny możemy odnowić obszar, który został pozbawiony drzew poprzez silne powiewy wiatru halnego.

Władysław Pędziwiatr, Prezes Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych.

źródło: www.volvocars.pl