Volvo wzywa do zmian

Volvo wzywa do zmian

Volvo Cars stało się jednym z członków koalicji Accelerating to Zero ((pl. Przyśpiesznie do zera.) W domyśle, do zerowej emisji CO2), która zainicjowała swoje działania podczas tegorocznej Konferencji Klimatycznej ONZ (COP27) w Sharm El Sheikh w Egipcie.

W trakcie konferencji Volvo Cars wezwało rządy krajów biorących udział w COP27, aby zintensyfikowały działania na rzecz ochrony klimatu i ochrony planety przed negatywnymi skutkami globalnego ocieplenia.

Accelerating to Zero, to grupa składająca się z wielu organizacji zainteresowanych zerową emisją gazów cieplarnianych. Koalicja powstała na bazie deklaracji z Glasgow napisanej w trakcie COP26. Sygnatariusze zobowiązali się do podjęcia działań na rzecz ograniczenia produkcji samochodów spalinowych oraz rozwoju produkcji pojazdów elektrycznych, zarówno osobowych jak i ciężarowych. Jako ostateczny termin wybrano rok 2040, w którym wedle założeń, samochody spalinowe znikną z ofert marek motoryzacyjnych. 

Volvo Cars planuje wyeliminować ze swojej oferty samochody spalinowe już w 2030 roku, a dowodem tych starań jest niedawna premiera modelu EX90.

źródło: www.volvocars.com