W pełni elektryczny XC40 Recharge

W pełni elektryczny XC40 Recharge

Belgijski oddział Volvo Cars w Gandawie ruszył z produkcją elektrycznego XC40 Recharge w październiku tego roku. Jest to pierwszy tego typu model, który przetrze szlaki dla elektrycznych samochodów Volva.

Popularność 

Niestety nie zobaczymy tego modelu na wystawie w salonie. Wszystkie samochody, które wyjadą z fabryki mają już nabywców. Fani zielonej energii mogą zamówić samochody z przyszłorocznej produkcji.

Przygotowania

Fabryka w Gandawie przeszła solidne szkolenie i wyspecjalizowała się w produkcji samochodów elektrycznych. Aby zoptymalizować wszystkie procesy i zapewnić najwyższą jakość, zbudowano serię pojazdów przedprodukcyjnych.

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla Volvo Cars i wszystkich pracowników fabryki w GandawiePonieważ wprowadzamy coraz więcej odmian elektrycznych w naszej ofercie, fabryka w Gandawie jest prawdziwym pionierem w naszej globalnej sieci produkcyjnej. 

Javier Varela, szef globalnych operacji przemysłowych i jakości

Wybraniec

Warto wspomnieć, że model XC40 nie został wybrany przypadkowo. Aktualnie jest to najlepiej sprzedający się pojazd marki Volvo oraz pierwszy, który zdobył nagrodę European Car of the Year.

XC40 Recharge z napędem na cztery koła oferuje na jednym ładowaniu zasięg ponad 400 km (według procedury WLTP). Łączna moc dwóch silników elektrycznych wynosi 408 KM. Akumulator można naładować do 80% pojemności w około 40 minut korzystając z szybkiej ładowarki.

System pokładowy i multimedialny w nowym XC40 oparto na Androidzie, zapewniając kierowcy pełną personalizację systemu. Dodatkowo została zapewniona pełna integracja z Asystentem Google, Mapami Google i Sklepem Google Play. Ważnym jest, że aktualizacja systemu operacyjnego może zostać przeprowadzona bezprzewodowo.

Bezpieczeństwo

Standardowy model XC40 jest jednym z bezpieczniejszych modelów marki Volvo.

Jego elektryczna wersja została dodatkowo wzmocniona by zrekompensować brak silnika spalinowego w komorze silnika, który usztywnia przednią część nadwozia. Jest za to dodatkowy schowek zwany frunk (od słów front + trunk).

Akumulator jest chroniony przez klatkę bezpieczeństwa osadzoną w środkowej części konstrukcji nadwozia samochodu. Jego umieszczenie w podłodze samochodu obniża również środek ciężkości samochodu.

www.volvocars.pl

Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo Volvo