W stronę słońca

Inżynierowie VolvoCars postanowili wyposażyć swojego najnowszego SUV’a, EX90, w coś czego często brakuje w zachmurzonej Skandynawii – odrobinę słońca.

Rodzaj światła, które nas otacza, wywierana na nas o wiele większy wpływ, niż można by sądzić. Niewłaściwe oświetlenie prowadzi często do zmęczenia oraz wywołuje bóle głowy. Dlatego postanowiono wyposażyć wnętrze kabiny EX90 w światło, które wpłynie pozytywnie na samopoczucie kierowców oraz pozwoli odpocząć ich oczom. Diody SunLike, produkowane przez firmę Seoul Semiconductor odwzorowują naturalną barwę światła słonecznego, a dzięki temu że nie migoczą, stają się idealnym rozwiązaniem na pochmurne poranki. Zestaw 72 diod został umieszczony w podsufitce, bagażniku, przy podłodze, a nawet w drzwiach, dzięki czemu subtelnie podkreślają naturalne materiały wnętrza EX90.  

Do tej pory diody SunLike znajdowały zastosowanie w sklepach odzieżowych, gdzie umożliwiały lepszą ocenę kolorów. Z tego powodu znalazły się także w muzeach i w prywatnych mieszkaniach oraz ogrodach. Dzięki modelom EX90 i Polestar 3, diody trafiły do branży motoryzacyjnej po raz pierwszy.

Dobre samopoczucie naszych klientów jest zawsze głównym celem przy projektowaniu wnętrz w Volvo Cars. Użycie diod SunLike we wnętrzu Volvo EX90 to kolejny krok, aby nasi klienci otrzymali najwyższy dostępny komfort w segmencie premium.

Dan Fidgett

źródło: www.volvocars.com