Wzrost sprzedaży pomimo pandemii

Wzrost sprzedaży pomimo pandemii

Volvo Cars odnotowało zaskakujący wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale 2021 roku. Szacuje się, że sprzedano blisko 54 tysiące samochodów więcej w porównaniu do pierwszego kwartału poprzedniego roku, co daje nam liczbę równą 185 698 sprzedanych Volvo.

Dzięki zwiększeniu popularności Volva w Chinach, gdzie sprzedaż wzrosła o 117%, oraz nieustającym popycie w krajach Unii Europejskiej oraz Stanach Zjednoczonych, firma Volvo Cars zanotowała najwyższą sprzedaż w historii w pierwszym kwartale, który wyniosła dokładnie 40,8%.

Szczególnie cieszy globalny wzrost sprzedaży hybryd oraz samochodów w pełni elektrycznych, które stanowią niemal 1/3 całości sprzedanych samochodów w ok. 100 krajach. Natomiast biorąc pod lupę sam rynek europejski, dane te cieszą jeszcze bardziej, ponieważ samochody typu Recharge zostały wybrane przez 39% kupujących. Natomiast Chińczycy najczęściej decydowali się na zakup limuzyny S90, którą produkują ich własne fabryki w Chengdu i Daqing. Statystyki sprzedaży wykazują ponad 45 tysięcy sprzedanych samochodów Volva.

Volvo Cars doskonale dostosowała się do nieborzystych warunków pandemicznych, w których zapotrzebowanie na własny środek transportu wciąż wzrasta. Na zamknięcie salonów samochodowych firma odpowiedziała skupieniem się na sprzedaży internetowej pojazdów, która także przyczyniła się do komercyjnego sukcesu w tym roku.

źródło: www.volvocars.pl