XC60 dołączyło do grona prymusów

XC60 dołączyło do grona prymusów

Model XC60 od lat cieszy się wielką popularnością wśród fanów SUV-ów segmentu premium. Statystyki sprzedaży (od stycznia 2009 do grudnia 2020) zachwycają liczbą 1,7 miliona sprzedanych samochodów XC60 I i II generacji. Dodatkowy wzrost może zostać skojarzony z wygraną konkursu na World Car of the Year w 2018. Zatem, można wysunąć truistyczny wniosek, że jakiś czas temu ktoś w dyrekcji Volvo Cars, z uznaniem pokiwał głową.

Aby dodatkowo zadowolić kierowców wybierających XC60, model ten został odświeżony, zmodyfikowany i wysłany do szkolnej ławki. Wrócił stamtąd dzierżąc dyplom „Smart”, dołączając do grona elektronicznych inteligentów marki Volvo – XC40 i C40.

Między innymi, został wyposażony w nowy system operacyjny oparty na Android Automotive OS, który jest całkowicie zintegrowany z aplikacjami Google. Zaznacza się, że korzystanie z aplikacji będzie równie intuicyjnie co obsługa ich komórkowych odpowiedników.

Dzięki tym zmianom, XC60 z roku modelowego 2022 jeszcze lepiej dostosuje się do indywidualnych potrzeb każdego kierowcy, który będzie jednak potrzebował czasu na zaznajomienie się z szerokim wachlarzem aplikacji ze sklepu Google Play.

Rzecz jasna, będzie wspomagany przez Asystenta Google, który umożliwi sterowanie głosowe niektórymi funkcjami pojazdu.

Natomiast wybór systemu nawigacji był dla producenta równie koherentny, co łatwy, więc bez cienia wątpliwości postawił na Google Maps. Ta ścisła współpraca z Google umożliwiła także uruchomienie aplikacji, które nie były do tej pory dostępne w samochodach.

Zmiany zewnętrzne miały kosmetyczną naturę, aczkolwiek zostaną od razu zauważone przez fanów marki. Ci z pewnością zwrócą uwagę na nową osłonę chłodnicy, przednie zderzaki i inne wzory kół. Zaskoczy ich także poszerzona paleta kolorów nadwozia.

Ekologiczna filozofia marki zostanie zauważona po wejściu do środka, ponieważ zaistnieje możliwość zmiany tradycyjnej, skórzanej tapicerki na materiałowe wykończenie o nazwie City Weave.

Na kupno będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ponieważ opisany model trafi do produkcji seryjnej pod koniec maja bieżącego roku.

źródło: www.volvocars.pl