Zmiany na najwyższych szczeblach

Zmiany na najwyższych szczeblach

Volvo Cars przeszło przez reorganizację swoich struktur i zmiany kadrowe na najważniejszych stanowiskach w firmie.

Aby wypełnić swoje założenia i stać się producentem wyłącznie pojazdów elektrycznych do 2030 roku, Volvo Cars uprościło swoje struktury, co umożliwi lepszą współpracę między pojedynczymi stanowiskami. Jednocześnie na nowo zdefiniowano funkcje i obowiązki na każdym stanowisku.

Nasz strategiczny kierunek jest jasny. Koncentrując się na kliencie, będziemy tworzyć wartościowe rozwiązania poprzez rozwój technologii i naszych produktów,(…). Dlatego zdecydowaliśmy się uprościć naszą strukturę, wytyczając jasne obowiązki oraz poprawić ich wykonywanie i umożliwić ściślejszą współpracę w całej firmie.

Jim Rowan, dyrektor generalny Volvo Cars.

Co istotne, utworzono zupełnie nową jednostkę o nazwie Advanced Technology & Sustainability (pl. Zaawansowana technologia i zrównoważony rozwój), której szefem zostanie Henrik Green. Zadaniem nowego departamentu będzie umocnienie pozycji Volvo Cars jako producenta dbającego o środowisko oraz komfort swoich kierowców, dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym. Jednym z kluczowych zadań będzie sprawienie, aby fabryki Volvo Cars działały w obiegu zamkniętym do 2040 roku.

źródło: www.volvocars.com