Zmniejszenie produkcji w 2022

Zmniejszenie produkcji w 2022

Drugi kwartał 2022 szykuje się bardzo niekorzystnie dla Volvo Cars. Globalne niedobory kilku typów półprzewodników dotknęły całą branżę motoryzacyjną i zmniejszą produkcję w najbliższych miesiącach.

W związku z powyższym, sprzedaż Volvo Cars nie będzie rosnąć tak szybko jak to przewidywano. Aktualne kalkulacje szacują marginalny wzrost w porównaniu do roku poprzedniego.

Co istotne, zakłócenia nie mają bezpośredniego związku z obecnie trwającą wojną na Ukrainie, ponieważ Volvo Cars ma bardzo niewielkie relacje z tamtejszymi dostawcami. Aczkolwiek warto zauważyć, że konflikt powoduje wzrost kosztów surowców, energii i transportu w przemyśle motoryzacyjnym. Na domiar złego, te komplikacje łączą się z problemami zakłócającymi łańcuchy dostaw, które spowodowała pandemia COVID-19.

Aktualnie Volvo Cars stara się jak najszybciej zmniejszyć negatywne skutki tych wydarzeń, aktualizując swoją politykę cenową i współpracując ze swoimi dostawcami oraz partnerami, aby wszystkie zamówione pojazdy zostały jak najszybciej dostarczone.

źródło: www.volvocars.com