By było czysto, trzeba się ubrudzić

By było czysto, trzeba się ubrudzić

22 września w Poznaniu rusza akcja sprzątania brzegów Warty pod nazwą #RazemDlaZiemi. Organizatorem akcji jest dealer Volvo Karlik.

Wielkie sprzątanie rozpocznie się o godzinie 17:00 przy Moście Świętego Rocha, który łączy Stare Miasto z Piotrowem oraz dzielnicą Święty Roch. Wolontariuszy do sprzątania poprowadzi znana aktorka Grażyna Wolszczak. Volvo natomiast zaopatrzy wszystkich chętnych w biodegradowalne worki na śmieci oraz rękawiczki

Ten bałagan trzeba posprzątać. Skoro tak szybko potrafimy zatruć planetę, to równie szybko możemy oczyścić ją z trujących niedopałków. Zamiast na ziemię – do śmietnika. Marka Volvo angażuje się zarówno w ochronę życia ludzi podróżujących samochodami, ale także w ochronę planety. Jesteśmy częścią problemu, więc musimy być częścią rozwiązania.

 Grzegorz Urbański z Firmy Karlik

Jednym z głównych celów sprzątania jest powybieranie z piasku niedopałków papierosów, które dostarczają do wody takie skarby jak ołów, arsen i nikotyna. Wedle World Health Organization, oraz Polskiej Grupy Raka Płuca, aż 80 % z 40 miliardów wypalanych w Polsce rocznie papierosów nie trafia do kosza. Fundacja Ratuj Ryby oszacowała, że taka ilość utworzyłaby łańcuch o długości 148 milionów kilometrów, który okrążyłby ziemię 3 700 razy. Jest zatem co zbierać.

źródło: www.volvocars.com