Inteligentny ekran

Inteligentny ekran

Skandynawskie podejście, które dąży do minimalizmu i funkcjonalności, miało znaczący wpływ na projekt ekranu centralnego EX90. Inżynierowie Volvo Cars stwierdzili, że komunikacja między kierowcą a samochodem będzie przebiegała jeszcze bardziej płynnie, jeśli jedno troszkę poczyta w myślach drugiego.

Przebieranie w opcjach na ekranie centralnym samochodu z początku bywa frustrujące i czasochłonne. Zapoznanie się ze wszystkimi „menu” i dostępnymi funkcjami nieraz sprawia, że kierowca musi zabrać się do lektury instrukcji obsługi. Twórcy EX90 zdali sobie sprawę, że metoda prób i błędów jest o wiele częściej wybierana przez niektórych użytkowników, więc postanowili uprościć im życie i wyświetlać im te opcje, których w danym momencie potrzebują.

Ekran centralny będzie pokazywał to co najważniejsze w danej sytuacji. Jeśli ktoś do ciebie zadzwoni, pojawią się opcje komunikacyjne. W trakcie parkowania otrzymasz dostęp do czujników i kamer. Na małym ekranie wyświetlą się informacje związane z prędkością, pasem ruchu, trybem jazdy i dystansem, który możemy przemierzyć. Ekrany poinformują także kierowcę o wszelkich decyzjach, które musi podjąć w danym momencie, w zależności od sytuacji na drodze i w kabinie.

Chodzi o dostarczenie właściwych informacji we właściwym czasie. Chcemy, aby Twoje wrażenia z jazdy były skoncentrowane, proste i bezpieczne. Ponieważ samochód rozumie również swoje otoczenie, a Ciebie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, możemy stworzyć jeszcze bezpieczniejszą sytuację, zmniejszając zamieszanie, rozpraszanie i nadmiar informacji.

Thomas Stovicek, szef UX w Volvo Cars

źródło: www.volvocars.com