Mapy HD Google

Mapy HD Google

Volvo EX90 będzie jednym z pierwszych samochodów na świecie, który zostanie wyposażony w aplikację Mapy HD Google. Jest to kolejny krok w stronę stworzenia całkowicie autonomicznych samochodów marki Volvo.

Mapy HD Google uzupełniają inne systemy bezpieczeństwa, informując kierowcę co czeka go tam gdzie nie sięga wzrok czujników systemu LIDAR. Innymi słowy, dostarcza dokładnych i aktualnych informacji o tym co czai się na kierowcę za kolejnym zakrętem. Jest to możliwe dzięki niezwykłej dokładności map HD, które rozpoznają nawet pasy drogowe.

Dodanie Map Google HD do naszej przyszłej gamy samochodów oznacza rozszerzenie naszej strategicznej współpracy z Google, odzwierciedlając nasze zaangażowanie we współpracę z liderami technologicznymi. Wdrożenie Google HD Maps w naszych nadchodzących samochodach pomoże nam zaoferować naszym kierowcom przyjemniejsze wrażenia z jazdy, a w przyszłości przyczyni się do wprowadzenia bezpiecznej jazdy autonomicznej.

Dyrektor Operacyjny i Wiceprezes Volvo Cars, Javier Varela

Informacje drogowe będą łączone z danymi z systemu LIDAR, czujnikami oraz kamerami EX90, aby jeszcze bardziej poprawić poziom bezpieczeństwa na drodze. Dane będą także wykorzystywane przez Pilot Assist, funkcję umożliwiającą jazdę autonomiczną EX90 na wybranych odcinkach dróg. System ten będzie udoskonalany wraz z Google, aby w niedalekiej przyszłości, funkcja autonomicznej jazdy była dostępna zawsze i wszędzie.

źródło: www.volvocars.com