Range Assistant

Range Assistant

Instalacja – Aktualizacja – Optymalizacja. Takimi informatycznymi skrótami można wytłumaczyć działanie nowej aplikacji Range Assistant, która już jest dostępna w wersji Beta.

Mowa tutaj o aplikacji dla modelu XC40 Recharge i C40, której zadaniem jest zoptymalizowanie zasięgu jazdy elektrycznych modeli Volvo. Aplikacja umożliwi inteligentne zarządzanie bateriami i ich regeneracją. Program nie będzie ograniczony jedynie do kontroli napędu, ale także będzie mógł automatycznie dostosowywać temperaturę i działanie klimatyzacji, co może okazać się pożyteczne na dłuższych trasach. Dodatkowo, programowalny zegar umożliwi ogrzanie baterii przed jazdą, co pozwala na lepsze spożytkowanie energii.

Aplikacja pozwala na wydajniejszą jazdę dzięki wskazówkom co do wyboru trasy oraz sposobu jazdy. Range Assistant będzie analizował wszelkie czynniki zewnętrzne, aby podawać dokładne informacje odnośnie zużycia baterii i maksymalnego zasięgu pojazdu. W przyszłości aplikacja zostanie wyposażona w system szkolenia kierowcy, aby poprzez wskazówki i zadania wskazać kierowcom jaki sposób jazdy jest najbardziej optymalny. Dopóki aplikacja nie zostanie połączona z systemami jazdy autonomicznej, kierowcy którzy nie znoszą bycia korygowanym na drodze, mogą spać spokojnie. Ale nie za kółkiem, bo do tego akurat pojazd autonomiczny jest niezbędny.

Nie bez znaczenia jest system Over-the-air (OTA), który umożliwia bezprzewodowe i automatycznie pobieranie i aktualizowanie aplikacji w systemie Android Automotive OS, w który są wyposażone elektryczne modele Volva.

Dzięki wewnętrznemu rozwojowi oprogramowania i aktualizacjom Over-The-Air jesteśmy w stanie stale ulepszać nasze samochody i mamy pewność, że elektryczne Volvo zawsze będzie nowoczesne.  Aplikacja Range Assistant jest idealnym przykładem tego, w jaki sposób szybkie opracowywanie i wdrażanie nowych funkcji na co dzień zwiększa satysfakcję klientów Volvo. 

Sanela Ibrovic, stojąca na czele działu Connected Experience w Volvo Cars

źródło: www.volvocars.com