Volvo Cars dołączyło do SteelZero! 

Volvo Cars dołączyło do SteelZero! 

Inicjatywa SteelZero została utworzona przez Climate Group oraz ResponsibleSteel. Polega ona na eliminowaniu paliw kopalnych podczas produkcji stali i na zachęcaniu do jej globalnego wykorzystywania. Dzięki temu Volvo może zmniejszyć swój ślad węglowy i zachęcić inne marki do stosowania tego surowca, ponieważ jest pierwszym na świecie producentem samochodów, który przystąpił do tej inicjatywy.

Wedle zobowiązań SteelZero, Volvo musi przestrzegać bardzo rygorystycznych wymagań, aby do 2050 cała stal wykorzystywana do produkcji swoich samochodów pochodziła z ekologicznych produkcji. Wyeliminuje to jeden z największych problemów środowiskowych branży motoryzacyjnej, ponieważ produkcja stali odpowiada za ok. 33% całej emisji CO2 podczas produkcji samochodów.

ResponsibleSteel będzie wspierać Volvo Cars oraz udostępniać informacje, które umożliwią pozyskanie odpowiedniej stali z certyfikowanych źródeł. Jednocześnie Volvo Cars będzie miało pewność, że stal została wyprodukowana przez producenta przestrzegającego prawa człowieka oraz angażującego lokalne społeczności

Zrównoważone podejście do produkcji stali to nie tylko dobra wiadomość dla środowiska, ale także dobry biznes, ponieważ ogranicza naszą ekspozycję na przyszłe zagrożenia klimatyczne i regulacje. Cieszymy się, że możemy dołączyć do inicjatywy SteelZero i wspierać jej ambicje przekształcania przemysłu stalowego. Sygnalizując nasze zapotrzebowanie na odpowiedzialnie pozyskiwaną stal nisko- i bezwęglową, staramy się pomóc w zwiększaniu podaży dla naszego sektora.

Kerstin Enochsson, dyrektor ds. zakupów w Volvo Cars

źródło: www.volvocars.com