Volvo powiększa swoją ofertę – Volvo C40

Nastąpiła światowa premiera elektrycznego pojazdu marki Volvo – C40, który jako pierwszy będzie pozbawiony wersji spalinowej. Jest to kolejny etap planu elektryfikacji marki, który zakłada że do 2030 roku Volvo przestanie produkować pojazdy spalinowe.

Model C40 Recharge pokazuje, w którym kierunku zmierza nasza marka. W pełni elektryczny samochód dostępny online z bogatym zestawem usług dodatkowych i krótkim czasem dostawy od chwili złożenia zamówienia. Wejście w posiadanie nowego Volvo jeszcze nigdy nie było tak łatwe i atrakcyjne.

Henrik Green – szef technologii Volvo Cars.

Volvo C40 jest odpowiedzią na rosnące wymagania użytkowników SUV-ów. Pojazd może przywodzić na myśl model XC40, ponieważ prześwit podwozia jak i pozycja kierowcy są niemal identyczne. Aczkolwiek C40 charakteryzuje się poprawioną aerodynamiką – czynnikiem kluczowym dla pojazdów elektrycznych. Między innymi obniżono nadwozie i poprawiono opływowość modelu. Linia dachu opada łagodnie ku tyłowi, który został niemal pionowo ścięty, nadając pojazdowi charakterystyczny wygląd. Równie charakterystyczne są nowoczesne reflektory i trzy oddzielne spojlery. W oczy może rzucać się także zupełnie nowy kolor lakieru o nazwie: Fjord Blue Metallic.

Wnętrze pojazdu zostało wykonane w sposób już tradycyjny dla Volva. Znajdziemy tutaj centralny ekran dotykowy w miejsce fizycznych przycisków. Natomiast, kierując się ekologicznym punktem widzenia, pozbawiono C40 tapicerki z prawdziwej skóry.

System operacyjny samochodu będzie bazował na Google, zatem pojazd będzie wykorzystywał takie narzędzia jak Google Maps, Google Assistant i Google Play Store. Nieograniczony dostęp do transferu danych oraz automatyczne pobieranie optymalizacji i aktualizacji przez internet, dodatkowo usprawni działanie pojazdu i ułatwi życie kierowcom.

Warto przyjrzeć się również osiągom dwóch silników elektrycznych skrytych pod maską C40.  W warunkach laboratoryjnych, pojazd może pochwalić się następującymi wynikami:

  • Ponad 400 KM
  • Moment obrotowy na poziomie 660 Nm
  • Akumulator o pojemności 78 kWh, ładowany mocą do 150kW
  • Naładowanie do 80% pojemności akumulatora zajmuje 40 minut
  • Zasięg pojazdu wynosi do 420 km
  • Przyśpieszenie do 100 km/h wynosi poniżej 5 sekund
  • Prędkość maksymalna wynosi 180 km/h

Co ciekawe, nie kupimy samochodu w salonach Volva. Jego kupno ma być przeprowadzane wyłącznie przez internet, poprzez przyjazny i intuicyjny program, a w salonie nastąpi jedynie jego odbiór. A co w przypadku kiedy uparty klient będzie jednak chciał kupić w salonie? Wtedy obsługa włączy komputer i wykona kupno w jego imieniu. Dodatkowo może zaproponować klientowi pakiet Care by Volvo, który obejmuje wszystkie możliwe usługi dodatkowe, takie jak: serwis, assistance, ubezpieczenie, oraz usługi ładowania samochodu w domu etc.

Produkcja C40 ruszy pełną parą jesienią bieżącego roku. Za produkcję będzie odpowiedzialna fabryka w mieście Gandawa w Belgii.

źródło: www.volvocars.pl