Wiosenne porządki

Wiosenne porządki

Wraz z nadejściem wiosny Volvo Cars postanowiło odświeżyć model XC40 oraz C40.

XC40 doczekało się nowych felg, tapicerek i lakierów w ofercie. Dodatkowo wprowadzono mnóstwo zmian w stylistyce, tak by bardziej przypominało model C40. Między innymi, zmieniono przedni oraz tylni zderzak, atrapę chłodnicy oraz reflektory LED, które teraz korzystają z technologi pikselowej, która nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka. Dodatkowo, od teraz można zamówić model XC40 w lakierze Fjord Blue, który do tej pory był zarezerwowany dla C40. W ofercie pojawił się także nowy srebrny kolor o nazwie Silver Dusk.

XC40 Recharge Interior

Jako że Volvo Cars odchodzi od skórzanych tapicerek, elektryczne XC40 także będzie go pozbawione. Można za to zamówić wełnianą tapicerkę o szarym kolorze, która w XC40 Recharge jest standardowo niebieska – kolejny element wspólny z C40.

XC40 Recharge Interior

C40 natomiast doczekało się nowego napędu. Oprócz wersji z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 408KM, będzie też do wyboru wersja przednionapędowa z jedynym silnikiem elektrycznym o mocy 231 KM. Mimo mniejszej baterii, będzie w stanie przejechać ponad 430 kilometrów (WLTP) i rozpędzić się do 160 km/h, Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h szacuje się na 7,5 sekundy.

źródło: www.volvocars.com